33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Naše škola Sport Plavání

Plavání

Email Tisk PDF

Plavání  mělo na škole dlouholetou tradici. Vždyť mezi úspěšné plavce, kteří navštěvovali naši školu patřili např. Jan Řehula, Eva Nováková–Potůčková, Gábina Černá, Jan Šefl. V současnosti patří mezi velké naděje mládežnického plavání Tereza Polcarová. Nejpřínosnějším obdobím pro mladé plavce i školu, a to nejen po stránce sportovního tréninku, ale díky propojení sportu s výchovně vzdělávacím procesem, bylo období, kdy pozici šéftrenérky zastávala naše nejlepší plavkyně ČR Ilona Hlaváčková – Kudrnáčová. V té době se naplno rozvíjela partnerská spolupráce plaveckého oddílu VŠ Slavia Plzeň se školou. Bohužel tento nastavený vysoký trend se po jejím odchod na mateřskou dovolenou nedařilo plaveckému oddílu udržet a po přetrvávajících problémech, především s trenérským zabezpečením, ukončila VŠ Slavia Plzeň k 30. 6. 2011, partnerskou spolupráci se školou.

Mladí plavci jsou i nadále součástí sportovních tříd, jen tréninky neabsolvují ve školním bazénu s návazností na ukončení výuky, ale dojíždějí do bazénu na Slovanech. Žáci, kteří se nedokážou nebo nechtějí přizpůsobit náročnějšímu režimu, ať už po stránce výchovně vzdělávací, tréninkové nebo lidské, jsou z těchto tříd přeřazeni do třídy „nesportovní“. Záleží tedy pouze na žácích samotných, jak s touto šancí naloží.

 

Kontakty

O plavání na škole se stará Mgr. Vlastimil Hošta: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

O plavání a výkonech našich plavců se můžete dozvědět i na adresách:

www.bazenslovany.cz

http://plavani.cstv.cz/

Aktualizováno Pátek, 18 Prosinec 2015 14:54  

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme