33. základní škola Plzeň

 • Zvětšit velikost písma
 • Výchozí velikost písma
 • Zmenšit velikost písma
Naše škola Sport 33. základní škola obhájila titul mistra České republiky ve florbale!

33. základní škola obhájila titul mistra České republiky ve florbale!

Email Tisk PDF

Opět po roce se náš tým účastnil republikového finále ve florbale základních škol, letos „O pohár ministra školství“. Oproti loňsku si náš tým účast musel vybojovat na čtyřech postupových kolech.

První utkání ve skupině na kopřivnické palubovce nás svedl do měření sil s pražským Gymnáziem Opatov, jehož barvy hájilo několik hráčů extraligového Chodova. Zápas jsme začali dobře, vedli 1:0. Pak ale přišly slabší chvilky našeho týmu a soupeř otočil na 1:2. Poprvé se v turnaji ukázalo, že naše touha po obhajobě je silná – to když jsme vyrovnali na 2:2 necelých 8 sekund před koncem. Celý zápas jsme tlačili, trefili asi 9 tyčí, spoustu střel pochytal brankář.

Po úvodní výhře našeho dalšího soupeře, ZŠ Janouškova Brno, nad pražským gymnáziem 4:3, jsme měli vše ve svých rukách. Za Brno hrálo několik hráčů Hattrick Brno, na kterých prakticky stál celý tým. Zase se ukázala naše urputnost, když jsme i tento silný tým dokázali porazit 3:2. Postoupili jsme tedy z prvního místa. Nebýt vyrovnávajícího gólu s Prahou, i přes toto vítězství jsme hráli o 5. místo.

V pátek nás čekal tým semifinálový duel proti ZŠ Mánesova Otrokovice. Nad papírově slabším soupeřem jsme rychle šli do vedení 2:0, což nás ukolébalo. Probral nás až gól v naší síti, na který jsme rychle odpověděli. Za stavu 3:1 jsme zase upadli do „profesorského“ režimu, trestem byla snižující branka soupeře. Víc jsme nedovolili, v krajních situacích tým podržel brankář Filip Šik. Ve finále nás čekala odveta s Brnem, které rozstřílelo domácí Kopřivnici 7:1.

Před finálovým utkáním proběhla exhibice v tvrdosti střelby. V konkurenci reprezentantů Jana Jelínka a Pavla Bruse se neztratil Kryštof Lehečka, jemuž radar naměřil 104 km/h. Filip Šik chytil nájezd Jana Jelínka, proti Pavlu Brusovi nebodoval.

Samotné finále bylo skvělou podívanou. Tým Brna dvakrát vedl, ale naši kluci pokaždé dokázali vyrovnat. Ve 3. třetině, v čase 9:42, když už se všichni chystali na rozhodující nájezdy, udělal brankář soupeře chybičku a umožnil nám rozehrávku z rohu. Po time-outu, který jsme si vzali, následovala rozehrávka před bránu soupeře, kterou se brněnským hráčům podařilo odvrátit, ale z půlky hřiště poslal Tomáš Pour míček zpět „do ohně“, kde jej mimo dosah brankáře tečoval Martin Volf. 12 sekund do konce 3. třetiny… Krátký tlak jsme přečkali a po závěrečné siréně se mohli radovat z obhajoby titulu mistra republiky!

Jako bonus byli do all-stars teamu vybráni Kryštof Lehečka, Tomáš Pour a Filip Šik, který byl po zásluze také vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Velký, těžký, skleněný a časem i bublinkami naplněný pohár čekala cesta do Skvrňan – místa s nejlepšími florbalisty v České republice.

Sestava mistrů republiky:

 

 • 1 Šik Filip
 • 8 Ajdari Dominik
 • 9 Duffek Jan
 • 12 Hrachovec František
 • 13 Lehečka Kryštof
 • 5 Meister Michal
 • 14 Myška Jan
 • 10 Pour Tomáš
 • 6 Suchý Tomáš
 • 11 Tábořík Filip
 • 3 Valič Pavel
 • 4 Vavřík Vojtěch
 • 7 Volf Martin

 

Odkaz na finálové utkání:

http://florbal.tvcom.cz/Zapas/Pohlavi-Muzi/Sezona-2014-2015/44000-Republikove-finale-ASSK-CR-ve-florbale-zakladnich-skol-(kat-IV-chlapci).htm

Odkaz na slavnostní vyhlášení:

http://florbal.tvcom.cz/Zapas/Sezona-2014-2015/44001-Republikove-finale-ASSK-CR-ve-florbale-zakladnich-skol-(kat-IV-slavnostni-zakonceni).htm

 

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme