33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Naše škola Sport Memorial Josefa Žaloudka

Memorial Josefa Žaloudka

Email Tisk PDF

Již sedmý ročník memoriálu Josefa Žaloudka bude druhou lednovou sobotu (8.1.) hostit Městská hala na Slovanech. Jeden z nejprestižnějších žákovských turnajů v Čechách, který se bude i letos konat pod patronací starosty UMO Plzeň 2 pana Ing. Lumíra Aschenbrennera a ve spolupráci s Nadací sportující mládeže, do západočeské metropole opět nalákal fotbalové naděje předních českých klubů.

Diváci  se tak mohou těšit na fotbalové dovednosti žáků Sparty, Slavie, Bohemians 1905, Kladna, Českých Budějovic, Sokolova, Mostu a samozřejmě také pořádající Viktorie(tj. kluků, kteří navštěvují naší, 33. základní školu J).

Celý turnaj odstartuje již v osm hodin ráno, stejně jako v loňském ročníku, prestižní duel domácích Plzeňanů proti pražské Slavii, další utkání budou poté následovat v rychlém sledu. Každé utkání trvá 14 minut, na hřišti se potkají pětičlenné týmy včetně gólmanů (systém 4 + 1). Hrací systém (dvou skupin) slibuje množství kvalitních fotbalových bitev, které zakončí kolem šestnácté hodiny odpolední duel domácí Viktorie s Kladnem.

V loňském ročníku dokázali  fotbalisté Viktorie Plzeň přerušit dvouletou nadvládu příbramských mladíků a po zásluze si připsat na své konto celkově již čtvrté prvenství v tomto prestižním žákovském turnaji. Letos se tedy viktoriáni pokusí získat již pátou trofej na tomto klání. Kromě nejlepšího týmu, bude rovněž oceněn nejlepší střelec a nejlepší brankář. Nejlepší hráč pak převezme Cenu Pavla Nedvěda.

!!!KLUCI   DO  TOHO!!!

Propozice ke stažení

 

A kdo byl Josef Žaloudek?

Josef Žaloudek se narodil 3. ledna 1941 ve fotbalové rodině v Nýřanech. Jeho otec hájil branku Olympie a později také ligové Viktorie Plzeň, starší bratři Adolf a Oldřich byli fotbalovými rozhodčími. Také Josef Žaloudek se zkoušel nejprve prosadit jako hráč. Na vlastní kůži okusil na hřišti všechny posty, ale naštěstí pro tisíce kluků se dal brzy na trenérskou dráhu. Vedl žáky v rodných Nýřanech a před třiceti lety přesídlil do Plzně, k dorostu Lokomotivy.

První krůčky fotbalové abecedy učil snad všechny plzeňské hráče, kteří dnes běhají po fotbalových hřištích. Mnozí z nich se pak – vybaveni Žaloudkovou sportovní i životní školou – vydali úspěšně do světa velkého fotbalu.

Nejvyšší trenérské vzdělání získal v roce 1978 a stal se vedoucím tréninkového střediska mládeže Škody Plzeň. Se svými kluky trávil časy dobré i zlé a podílel se na četných úspěších plzeňského mládežnického fotbalu. V době svého trenérského působení  na 33. zš Plzeň dovedl starší žáky Viktorie Plzeň  v roce 2001 k titulu mistrů ČR.

Aktualizováno Čtvrtek, 06 Leden 2011 11:50  

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme