33. základní škola Plzeň

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Naše škola Sport Zasloužené vítězství 2.C

Zasloužené vítězství 2.C

Email Tisk PDF

Sešel se rok s rokem a opět jsme my nejmenší vyběhli na fotbalový trávník, abychom se poměřili ve školním turnaji 1. a 2. tříd. Počasí nám vyšlo, sluníčko hřálo a my jsme bojovali jako lvi. Náš cíl byl jasný-nebýt poslední. Tomu jsme podřídili taktiku prvního zápasu proti 1.A. Hned úvod naznačil, že forma je dobrá a brzy jsme šli do vedení. Zápas skončil 3 : 0. Radost z vítězství byla veliká, ale čekalo nás ještě pět zápasů.

Bez větší pauzy jsme hned nastoupili k druhému utkání proti 1.B. Dobrá herní pohoda z prvního utkání se brzy projevila i na výsledku. Zápas skončil 6 : 0. Po krátké pauze nás čekal zápas proti 1.C. I ten jsme zvládli, i když jsme na začátku prohrávali 1 : 0. Zvítězili jsme 3 : 1. Bylo jasné, že nebudeme hůře než třetí.

Po očku jsme sledovali ostatní týmy z druhých tříd. Jejich vzájemný zápas skončil bez branek a začali jsme tušit, že bychom mohli bojovat o prvenství. Ale čekal nás silný tým z 2.B. Po vyrovnaném úvodu jsme převzali taktovku utkání a zaslouženě jsme zvítězili 2:0. Teď jsme věděli, že v posledním utkání turnaje nesmíme s favoritem z 2.A prohrát a budeme první. Nálada byla bojovná a všichni se těšili.

Soupeř na nás vlítnul a brzy vedl 1 : 0. Musím říci, že zaslouženě. Naše obrana se měla co ohánět, aby nepadl další gól. Pak se ale probudili naši útočníci a srovnali jsme se soupeřem krok. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno  . Urputný boj pokračoval a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Protože další gól již nepadl, tak jsme slavili vítězství v celém turnaji.

Vyzdvihovat jednotlivce by bylo nespravedlivé. Všichni, kdo vyběhli během turnaje na trávník hráli jako jeden muž. Na vítězství se podíleli : výborný brankář Ondra Štolka, kapitán Dominik Hendrych, výborní obránci Vláďa Loukota, Filip Linduška, Adámek Pečený, Petr Nguyen, bezchybná záloha Pepa Bláha, Tomáš Michl, Kuba Hrdlička, Lukáš Hubka a v neposlední řadě nejlepší útočník turnaje Matěj Bartovský. O zaslouženém vítězství hovoří i skóre 15 : 2 a devět bodů z deseti.

Třídní učitel Jindřich Šťastný

Aktualizováno Úterý, 12 Říjen 2010 08:17  

Online aplikace

Podporují nás


Kontakty

Spolupracujeme