Naše škola Školní družina a klub Články z našich akcí
Školní družina a klub

Divadelní představení

20. 2. 2019 jsme si do naší školní družiny pozvali p. Zdeňka Polacha s představením Matýsek a jeho kamarádi. Z. Polach je břichomluvec, který se zúčastnil i natáčení velmi úspěšné show TV Prima ,, Česko Slovensko má talent ‘‘. Loutku Matýska proto většina dětí dobře znala právě z televizního vystoupení. Kromě miminka Matýska, které nás všechny svým legračním projevem moc pobavilo, jsme viděli také vystoupení papouška, který se jmenoval Lady Ga- Ga. Ten byl také moc vtipný a zábavný. Celé odpoledne se vydařilo a zpříjemnilo nám čekání na blížící se jarní prázdniny. Matýska a jeho kamarády jsme na cestu domů doprovodili dlouhotrvajícím potleskem.

Najdi cestu a neztrať se

V rámci celoročního projektu jsme v lednu navštívili Městskou knihovnu

ve Skvrňanech. Byla pro nás připravena tematická přednáška o mapách a cykloturistice. Seznámili jsme se se zájmovým sdružením „Klub českých turistů“ a jeho činností. Hlavní náplní tohoto sdružení je správa turistických a cykloturistických tras na našem území.

Žáci si mohli vyzkoušet orientaci podle turistických a cykloturistických značení. Někdo hledal cestu jako turista, někdo si zahrál na cyklistu, mohli jste zde potkat i lyžaře. Část žáků se pohybovala po okruhu naučné stezky. Na dané trase nezabloudil nikdo, protože se všichni řídili přehledným značením. Žáci si z tohoto odpoledne odnesli mnoho informací a dnes již vědí, jak se v lese neztratit.

Aktualizováno Pondělí, 25 Březen 2019 08:18

Vánoční dílny

Tak jako každý rok se 11. 12. 2018 proměnily prostory naší školní družiny i školního klubu ve "Vánoční dílny." V každé třídě si děti pod vedením  pí vychovatelek mohly vytvořit vánoční ozdoby, přání a jiné vánoční dárečky, kterými potěšily své blízké. Součástí dílen bylo občerstvení - vánočka, vánoční cukroví, káva i čaj. Velké pozornosti se jako vždy těšil  vánoční trh. O adventní a vánoční výrobky byl velký zájem. Část z vybraných peněz putovala opět  na dětské oddělení Ortopedické kliniky FN v Plzni v podobě dárečků pro nemocné děti. Druhá část zůstala v naší školní družině na různé akce našich dětí. Odměnou pro nás za velmi náročné odpoledne byla spokojenost dětí i rodičů.

Aktualizováno Pondělí, 25 Březen 2019 08:18

Divadlo S+H Hurvínkův popletený víkend

25. 10. se 50 našich dětí a 2 paní vychovatelky zúčastnily výletu do Divadla Spejbla a Hurvínka.

Představení se jmenovalo „Hurvínkův popletený víkend.“ Hned od začátku jsme se všichni výborně bavili, neboť jsme byli svědky veselého příběhu, ve kterém pan Spejbl, Hurvínek, Mánička i paní Kateřina usilovně hledali dvě medvíďata, která se ztratila v cirkusu. Všechno nakonec dobře dopadlo a oba medvídky se podařilo najít a vrátit zpátky.

Během představení jsme zažili spoustu legračních příhod a všichni jsme domů odjížděli spokojení a veselí.

Aktualizováno Čtvrtek, 08 Listopad 2018 09:31

Den dětí

Ve čtvrtek 31. května 2018 starší žáci (4. a 5. třída) připravili sportovní odpoledne pro své mladší spolužáky a celé odpoledne s nimi strávili na hřišti. Na všechny pak čekala sladká odměna.

Hurvínkův Mikuláš

Když se řekne „Mikuláš“, každý si představí tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce. A samozřejmě v doprovodu Čerta a Anděla. Tak začalo naše putování do pražského „Divadla Spejbla a Hurvínka“ za těmito bytostmi. 60 dětí naší školní družiny navštívilo ve čtvrtek 30. listopadu 2017 představení „Hurvínkův Mikuláš“. Představení plné veselých příhod se dětem moc líbilo.