Krajské kolo v plavání

V pondělí 26.11. se děvčata a kluci zúčastnili krajského přeboru AŠSK v plavání. Po drobných potížích při sestavování družstev jsme odjeli na plzeňskou Radbuzu v tomto složení - Viktorie Heinová, Sabina Perlíková, Vojtěch Němeček, Šimon Otásek, Vojtěch Stříbrný, Lucie Šmejkalová, Ondřej Nistor, Vendulka Dobrušková, Šimon Planeta, Martin Langr.

Disciplíny, ve kterých žáci závodili byli kraul 50m, znak 50m, prsa 50m, motýlek 25m a dvě štafety – polohová 4x25m a 6x50m kraul. Naši školu reprezentovali samozřejmě plavci, ale i žáci, kteří mají jiná sportovní zaměření. Družstvo děvčat bylo dokonce bez „profi“ plavkyně.

Plavecký bazén uzavřen 24. 12. 2018 - 2. 1. 2019

Od pondělí 24. 12. 2018 do středy 2. 1. 2019 bude plavecký bazén z provozních důvodů uzavřen. Plavání pro veřejnost zrušeno. Děkujeme za pochopení.

Soutěž ve šplhu

Dne 21.11.2018 jsme se zúčastnili soutěže ve šplhu a poměřili síly s dalšími dětmi v rámci Plzně. Tady jsou výsledky:

2.místo – Kateřina Popová

3.místo – Patrik Hájek

4.místo - Majer Adam

5.místo – Eret Tomáš

5.místo – Vyčíchlo Vítek

4.místo – Zachová Natálie

4.místo – Volf Tomáš

Divadlo S+H Hurvínkův popletený víkend

25. 10. se 50 našich dětí a 2 paní vychovatelky zúčastnily výletu do Divadla Spejbla a Hurvínka.

Představení se jmenovalo „Hurvínkův popletený víkend.“ Hned od začátku jsme se všichni výborně bavili, neboť jsme byli svědky veselého příběhu, ve kterém pan Spejbl, Hurvínek, Mánička i paní Kateřina usilovně hledali dvě medvíďata, která se ztratila v cirkusu. Všechno nakonec dobře dopadlo a oba medvídky se podařilo najít a vrátit zpátky.

Během představení jsme zažili spoustu legračních příhod a všichni jsme domů odjížděli spokojení a veselí.

Školní kolo McDonalds CUpu

V pondělí, 15.10 2018, se naše školní hřiště proměnilo ve fotbalovou arénu. Sice nehrála plzeňská Viktorka, ale atmosféra byla úplně stejná. V poli se objevilo několik hvězdných týmů, zastoupených žáky prvního stupně naší školy. Děti běhaly po zelené trávě a řádně si užívaly zábavy ze hry a se vší parádou oslavovaly každý vstřelený gól do soupeřovy branky, jako „správný fotbalista“. I ti nejmladší měli možnost ukázat své fotbalové umění.

Hrálo se ve dvou kategoriích, mladší, 1. až 2. třídy a starší 3. až 4. ročníky. Vítězství si odnesli žáci z 2. B

pod vedením paní učitelky Reiningerové a chlapci a děvčata ze 4. A za přísného dohledu paní učitelky Pyškové. Ani ostatní nezůstali bez odměny. Každá třída obdržela za podaný výkon pohár a diplom. Všichni sklidili od přihlížejících fanoušků ohromující potlesk. Největší odměnou však byl pro všechny sportovní zážitek ze skvěle prožitého dopoledne. Za tento krásný den děkujeme paní vychovatelce Aleně Knězkové, která vše tak báječně zorganizovala.

Přebor v plavání ZŠ

Naše škola se ve čtvrtek 25. 10. 2018 zúčastnila sdruženého okresního a krajského kola v plavání ZŠ.

Z bazénu 1. ZŠ děti lovily jednu medaili za druhou. Všichni jsme odcházeli s úsměvem na tváři.

Výsledky závodů:

I.kat.: chlapci 1.místo; dívky 2.místo.

II.kat.: chlapci 3.místo; dívky 1.místo.

III.kat.: chlapci 1.místo; dívky 2.místo.

Všem plaváčkům děkujeme za vzornou a příkladnou reprezentaci školy.

Přespolní běh

Naši žáci se zúčastnili tradičních závodů v přespolním běhu. V Borském parku si za svůj srdnatý výkon vysloužily bronzové medaile holky z pátých tříd a kluci ze třetích i pátých tříd. O jeden stupínek lepší byli kluci ze sedmých tříd a jen těsně jim unikla účast v krajském kole. Mezi jednotlivci zaslouží velkou pochvalu Tomík Volf za druhé místo. Dále pak Filip Vetengl a Andriana Würknerová, kteří svůj závod dokonce vyhrály. Velkým plusem je účast i našich dětí z nesportovních tříd, které prokázaly bojovného ducha a za své výkony se určitě nemusí stydět.

Podzimní kemp 2018

Všichni přihlášení na kemp 30. 10. na 33. ZŠ jsou přijati.
Počítejte s tréninky venku na umělé trávě i v tělocvičně (oblečení, obuv) a s plaváním v bazénu (plavky, ručník, mýdlo).
Sportovní vybavení zajistí organizátoři.
S sebou plastovou láhev na pitný režim, polední jídlo a pití po celý den je zajištěno.

Plavecký bazén bazén uzavřen 29. - 30. 10. 2018

V pondělí 29. 10. 2018 a úterý 30. 10. 2018 bude plavecký bazén z provozních důvodů uzavřen. Plavání pro veřejnost zrušeno. Děkujeme za pochopení.

Atletický čtyřboj základních škol

Ve čtvrtek, dne 20. září 2018 se na moderním atletickém stadionu m. Plzně konaly atletické závody ZŠ. Akce byla určena pro žáky 8. - 9. tříd. Soutěžilo se v běhu na 60 m, dálce nebo výšce, míčku nebo kouli a 800 m nebo 1000 m. Soutěžila pětičlenná družstva chlapců a dívek. Po srdnatém boji se naši chlapci umístili na pěkném 4. místě/z 9 týmů a děvčata dosáhla na 8. místo/z 11. Mezi jednotlivci se nejlépe umístila Viktorka Hejnová (11. místo) a Matěj Albrecht (12. místo). Všem účastníkům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Poděkování patří i pomocné četě z 8. A, která zajišťovala bezproblémový chod na jednotlivých sektorech.

Statistika webu

Členové : 21