Naše škola Charakteristika školy

Hlavní krédo:

Není nejdůležitější vychovat vrcholového sportovce, ale kvalitního a všeobecně vzdělaného člověka.

Charakteristika školy:

Základní škola se profiluje sportem a rozvíjí v tomto smyslu pohybové nadání žáků.

Na 33. ZŠ T. Brzkové 31 je udržována a rozvíjena dlouholetá tradice školy se sportovním zaměřením. Škola je určena nejen pro aktivní, vrcholové sportovce, ale pro všechny  žáky se zájmem o sport obecně, tzn. pro žáky, kteří spolu se svými rodiči vnímají pohyb jako jednu ze základních hodnot, jako nedílnou součást zdravého životního stylu.

Cílem je proto všeobecně vzdělávat žáky s důrazem na nezbytnost sportu a pohybu pro zdravý vývoj člověka. Mezi hlavní a prioritní činnosti školy patří kromě poskytování základního vzdělání i výchova a rozvoj talentovaných dětí.

Díky kvalifikovanému sboru učitelů a trenérů, spolu s technickým zázemím a vybavením školy jsou talentované děti nejen identifikovány a přilákány, ale soustavnou, systematickou a odbornou prací rozvíjeny, vedeny, motivovány a podporovány. I proto sport a tělesná výchova představují 33. ZŠ T. Brzkové 31 jako jednu z nejúspěšnějších škol v Plzeňském kraji.

K přednostem školy patří:

• Sportovní třídy – fotbal, plavání, florbal, stolní tenis, aerobic
  • Kvalifikovaní učitelé a trenéři
  • Spolupráce se sportovními oddíly – FC Viktoria Plzeň, SK Kerio Plzeň, Studio J&A, Slavia VŠ Plzeň
  • Sportovní areál – hřiště s umělým povrchem s gumovým granulátem (72 x 106 metrů)  a umělým osvětlením, víceúčelové hřiště se vsypem z křemičitého písku, atletický ovál s povrchem Conipur, dráha na běh 60m / 100m, volejbalové hřiště, tenisový  kurt, dvě streetbalová hřiště, plavecký bazén, 2 tělocvičny
  • Počítačová učebna
  • Školní klub
  • Zájmové kroužky – plavání, sportovní kroužek, stolní tenis, výtvarný kroužek, pracovní kroužek, dopravní kroužek
  • Školní družina
  • Školní jídelna
  • Dopravní hřiště
  • Webová aplikace Škola online
Aktualizováno Středa, 03 Duben 2013 06:57

Podporujeme

Co novým stránkám nejvíce chybí?